Čím jsem starší, tak tím mám na své psy menší nároky a bohatě mi stačí, že fungují v běžném životě :-) Ovšem občas mě zamrzí, že moje holčičky nemají nějaké zkoušky a vybičuji se k nějaké činnosti a holčičky na nějakou tu zkoušku přihlásím.

     Zkoušky z výkonu:

 • ZOP  (zk. ovladatelnosti psa) dle zkušebního řádu KJČR Brno

 •      Pasení je, bohu žel, jen naše velmi okrajová aktivita. Protože k ovečkám to máme daleko. :-( Ale Cheyenka 10.11.2013 složila konečně zkoušku vloh ovčáckého psa ZVOP a rádi bychom to dotáhli, pokud bude příležitost trénovat, i ke zkoušce HWT CS.

        Nedá se říct, že bychom se věnovali tnaci se psem. Těm co tančí spíš jen tiše závidíme... Cheykulík umí jen prár vtipných "triků" kterými se s klikrem bavíme za dlouhých zimních večerů. :-)

       S coursingem jsme na tom tak nějak všelijak... Když jsme byli na dvou tréninzích coursingu v Otrokovicích, tak Chey sice běžela za střapcem, ale pak si vzpomněla, že jsem vlastně daleko a jestli to náhodou není průšvih, takže jsem toho ve finále naběhala víc já, než ona :-D
       Pak jsme se díky bezva partě na Monínci dostali ke coursingu znovu a Cheykulka vypadá, že ji to fakt baví. Teda, nesmí dvakrát běžet na stejné dráze, protože je to potvůrka vychytralá a pak to bere stylem start - cíl, bez ohledu na to, kudy vede dráha. :-) Ale, když je někdo v cíli dřív než ona, tak plavně střapec mine... Takže na závodění to sice asi nikdy nedotáhneme, ale jinak je to skvělá "Monínecká kratochvíle" ;-)

       Kdo ví, co nám ještě přinese čas a kterým směrem se naše aktivity budou v budoucnu dále ubírat...  ZPĚT
  © Made by Mura Uca