16.02.2014  Zack na výletě :-)

Protože ostatní sourozenci jsou už v nových domovech, tak jsme Zackouška začlenili do běžného chodu naší domácnosti. Rozárka mu neustále naznačuje, že tu prostě nemůže zůstat. Chey z něj rovněž není nadšená. Jen Jouzitka je ráda, že tu má kámoše na hraní. No a protože k běžnému životu patří procházky, venčení a cestování, tak jel s náma Zack dnes na návštěvu naší maminky, která je v karvinské nemocnici po operaci kolene. Budíček a snídaně v 7 ráno, venčící procházka a před 11. už jsme seděli v autě, nejdříve směr Zlín, kde jsme zanechali dospělou část smečky s klukama Potočných aby mohli nerušeně lítat po lese a hlídat anduláka Harpera, a taky naložit zbytek rodiny, tatínka s Ivetou. Zackoušek cestu směr Zlín trávil v kufru našeho auta jako otloukánek, místy se ozývalo vrčení Rozárky, potom Cheyenky, no a pak nastal štěněcí koncert. :-) Po vysazení matky, babičky i tetičky jsme si užívali kvílení a ječení až do Holešova. Za Holešovem se Zack počůral a vyzvracel notnou část své snídaně.... U Nového Jičína vyzvracel ten zbytek a pak už po zbytek cesty spal a nebo se tvářil znechuceně. :-) V Karviné se šel vzorně vyčůrat na travičku a napít a pak se s ním chtěla pomuchlat mamka... Ale jak to udělat, když do nemocnice psi nesmí a pacienti nesmí vycházet ven hlavním vchodem? Naštěstí má každá nemocnice zadní východ :-) Takže taťka se Zackem obešli nemocnici a my s mamkou vyšli zadním vchodem pro kuřáky a pak jsme Zacka prostrčili plotem aby mohlo být štěňátko pomuchlováno :-D Po pomuchlování se štěňátko podalo znovu plotem zpět a odvedeno do auta, kde trávilo zbytek naší návštěvy. Co se dělo v autě nevím, ale myslím, že to ani vědět nechci :-) Před zpáteční cestou Zackoušek dostal napít a opět se vzorně vyčůral na travičku a jelo se směr Zlín. Tentokrát už bylo v kufru hrobové ticho a Záče, celou zpáteční cestu prospal. U Potočných na zahrádce se znovu vzorně vyčůral, vyzvedli jsme zbytek smečky a jelo se domů. Ještě znovu mu Rozárka vysvětlovala kdo v kufru šéfuje. Po vysazení smečky na naší zahrádce se Zack rozplácl jako žába a říkal, že už fakt nikdy nikam nejede :-D Doma snědl jídlo za dva, pohrál si s Jouzitkou, byl se vyčůrat a polítat po zahradě a teď tu vedle mě spí jako špalek :-) ...Asi docela hodně nezapomenutelných zážitků na jeden den malého štěněte :-D

Myslím že Štěpánka má jediné štěstí, že Zack má pindíka, tudíž není holčička. Protože po osiření od svých sourozenců jsme se sžili tak, že nikdo nevěří, že si jej fakt nenechám ;-) No posuďte sami. Za pouhé dva dny má 100% přivolání, naprosto perfektně chápe slovo NE a FUJ a na vodítku chodí, jako by na něm chodil vždycky (jen se občas motá pod nohy) :-D Nechci se chlubit, takže vám prozradím své "kouzlo". Vzhledem k tomu, že Záče-dráče = kyselina :-) takže to kouzelné na mě jsou piškoty :-D

15.02.2014  Loučení...

Každé loučení je smutné... Ale když něco končí, zároveň něco nového začíná... Našim DWD-čkám skončila část sladkého dětství s mámou a sourozenci a začíná jim nová etapa jejich života s novými pánečky v nových rodinách a smečkách. Na Valentýna odešli Dárečci Dinošek, Rozárka, Esulka a Fizzynka. A dnes vyrazil do světa i Chico. Do příštího pátku nás ještě bude svou přítomností obveselovat Zackoušek.
Podle posledních zpráv se všichni v nových domovech zabydleli bez problémů a zapadli do nových rodin, jako by tam vždycky patřili.
Přejeme všem našim štěňátkům spoustu radosti a zábavy a novým majitelům pevné nervy :-) A všem společně spoustu příjemných zážitků a radosti ze života :-)

07.02.2014  7 týdnů

Je to až neuvěřitelné, takové malé nic, to bylo, do dlaně se to vešlo.... No nic, dost nostalgie... Štěňátka už si pomalu balí své uzlíčky do nových domovů... No tak my se snažíme poslední dny se štěňátky si náležitě užít a hlavně přežít :-D
  Štěňátka omezily dobu svého spánku v denních hodinách na ninimum, v mezičase se rvou, nebo likvidují hračky či plínku na čůrání a když mají pocit, že se jim málo někdo věnuje, dávají to dostatečně hlasitě najevo. Nedej bože když mají hlad :-D
... a kdyby chtěl někdo vědět, jaký mají někteří názor na neustálé focení, můžou se pokochat na fotce níže ;-)

 

03.02.2014  Návštěva veteriny

Po dovršení věku 6 týdnů se mají štěňátka mají naočkovat a načipovat. A tak jsme tak dnes učinily. Všichni byli moc šikovní a stateční, teda až na některé zpestření... Hned po naložení do auta se spustilo kvílení a kadění... Takže na veterinu jsme dorazily řádně voňaví. Tam byla provedena očista, abychom se panu doktorovi předvedli v celé své kráse. Což se povedlo, protože hned po výměně plínky za čistou se zase někdo po... :-D Pak pan doktor provedl celkovou zdravotní prohlídku, mrknul na zoubky, klukům zkontroloval varlátka a nakonec všichni dostali pichanec s prvním očkováním a druhý pichanec s čipem. Ták a už se nám štěňátka nikam neztratí! Všichni byli moc šikovní a stateční... teda až na Esinku, která se rozhodla, že nutně potřebuje sníst tu tyčinku co leží na stole a že ji od této akce děsně zdržujeme. Takže jsem málem měla očipovaný palec :-D Naštěstí se tak nestalo a čip dostala Esulka. ;-) To děti zmohlo natolik, že spali, než jsme s panem doktorem stihli vypsat potřebné papíry. A po naložení do auta se nám opět někdo po... :-D Za odměnu pak ještě smráďata lítali po zahrádce, likvidovali buxusy, ibišky, žrali hlínu a mulčovací kůru... Prostě ideálně strávené odpoledne ;-)

29.01.2014  Obojky

Jak již bylo zmíněno, štěňátka dostala k 6 týdnům nové obojky. A jak se jim to líbilo? No... moc :-) Některým je obojek ještě poněkud volnější a tak se občas podařilo, že jej někdo svým sourozencům ukořistil a chtěl jej zničit, někdo jej okusoval přímo na krku těch ostatních a někdo se prostě jen drbal :-D

   

26.01.2014 Definitivně rozebráno :-)

Uplynulo pár dní a tento víkend jsme uvítali veleváženou návštěvu ;-) z Jesenice, která sebou přibrala i naši "telefonní porodní bábu" :-) Markétu Paslerovou, takže jsme nejen strávili hezký víkend s prima společností a štěňátky, ale taky padl konečný verdikt, která holčička půjde do Jesenice. Pak přivezli Marečkovi pelíšek pro Dinoška, no a na závěr se tu zastavila Monika s Matějem aby Matěj rozhodl, která holčička bude milovaná Fizzynka. ;-)

Je to neuvěřitelné, ale v podstatě si všichni vybrali přesně to štěně, které jsem si myslela, že si vezmou. Ale fakt jsem se nijak nesnažila ovlivnit jejich volbu! ;-) Mám z toho radost a hlavně věřím, že milované štěňátka budou mít své milující majitele.

24.01.2014  :-)

Nevím, co neustále psát za novinky. Štěňátka rostou tak jak mají, hrají si, dělají binec, snědí na co příjdou, zničí co jim příjde do cesty, ale jinak jsou to zlatíčka :-)

Takže jen drobná ukázka že je se štěňátky neustále legrace... ;-)


18.01.2014 Čísla

Přišla nám domů tetovací/zápisová čísla od ČMKU. Nejsem numerolog, ale mě se docela líbí :-) Začínáme číslem 7090 - Dino, 7091 - Chico, 7092 - Zack, 7093 - Fizzy, 7094 - Rose a končíme 7095 - Esmee.

Důvod mého nestíhání včasných aktualizací je nejen pracovní vytížení a věnování se štěňátkům, ale také časté návštěvy, jak budoucích majitelů, tak i běžných (a neméně důležitých a milých) "čumilů" :-) Už jsme tu měli 2x Prahu, jednou Jesenice, jednou Kladno, Zlín a Otrokovice nepočítaně a dnes jsme měli nejvzdálenější a tím i nejváženější návštěvu z Rokycan. :-) A těšíme se na další ;-)

12.01.2014 Jména

Vzhledem k tomu, že jsem v pátek odeslala žádanku o tetovací čísla, tak nastal čas zveřejnit jména našich štěňátek. A protože jsem toužila mít D-čkový vrh, nostalgicky, Diamantový, tak většina jmen není velkým překvapením. Takže kluci jsou: Diamond Dino, Diamond Chico, Diamond Zack a holky: Diamond Fizzy, Diamond Rose, Draco Esmee.
Ale opravdu jsem na budoucí majitele nijak nenaléhala a v podstatě si ta jména fakt všichni vybrali sami ;-)

09.01.2014 Štěňátka mají 3 týdny

Zdá se že z deníčku se stává týdeníček, ale myslím, že je důležité, že se sem občas vůbec něco dostane ;-)
Naše štěňátka včera oslavila 3 týdny svého života, takže jsme při té příležitosti aktualizovali jejich fotky a váhy a nakoupili odčervovací pastu. Taky jsme dětem naservírovali jejich první jídlo do mističky a jak se zdá, všem moc chutnalo. Nejvtipnější byli tací, co si v mléce omočili tlapičky a pak místo misky olizovali vlastní nohy, či ochutnávali hlavy svých sourozenců, ale nakonec přeci jen všichni pochopili :-)
Chápu všechny nedočkavce a zvědavce, že jsou lační po nových fotkách, ale ono to fakticky nejde vyfotit. Zkoušel už někdo vyfotit pytel blech? ;-) Tak se raději sbalte a přijeďte je omrknout naživo, stejně ty fotky nedokážou vystihnout to co se u nás skutečně odehrává. :-) Třeba to, že už mají mrňouskové "žuby", že jakmile se něco děje v kuchyni tak stojí v pozoru a řvou, že se chtějí taky zúčastnit společenského života, že když omylem položíte nějakého sourozence na hřbet malé "Áťové" tak se zpustí děsné vrčení a když ji člověk chytne do rukou, tak jej za odměnu kousne do prstu... :-)
Taky už se nám postupně začínají rýsovat jména, ale ještě máme 2 nerozhodné opozdilce a hlavně ještě není 100% jisté, které jméno bude patřit jakému štěňátku. Tak až se nerozhodní rozhodnou, tak už snad definitnvě zveřejníme jejich volbu ;-)


01.01.2014 Štěňátka mají 14 dní

Čas letí... a naše štěňátka už mají 14 dní. Rozlepují se jim očička, vrčí, štěkají, podnikají první krůčky a začínají první bitky. :-) Je to vtipné, ale stále hůře se fotí. Na aktuálních 14-ti denních fotkách je vidět pár otevřených očiček, ale taky pár spáčů :-)

Jedna speciální fotka... říkala jsem si, že napíšu pro koho jsem ji chtěla vyfotit, ale myslím, že každý si na ní najde to co chce ;-)

30.12.2013 Cheykulinka se už uzdravuje

Děkujeme všem za podporu. Chey už je znatelně líp. Dnešní naměřená teplota 38,1°C, poslední pichanec a ještě na 3 dny tabletky... Ale Chey už začíná vymýšlet ptákoviny a hodlá se aktivně účastnit vycházek se zbytkem smečky. Takže věříme, že to nejhorší je za náma a už nás čekají jen krásné chvilky se štěňátky ;-)

27.12.2013 Cheykulinka stůně :-(

Cheykulka se nejspíš rozhodla, že tyhle štěňátka budou vykoupená krví, mojí krví :-( Včera ráno jsme jeli na veterinu vytáhnout stehy po císařském řezu a vše se zdálo v pořádku, ale navečer jsme tam jeli znovu, protože Chey měla teplotu přes 40°C :-( Dostala dvě injekce a doufáme, že to bude v pořádku...

Dnes ráno už jsem naměřila "jen" 39°C, ale Chey už snědla misku vývaru s krůtím masem, takže věřím, že to nejhorší máme za sebou. Tak nám držte palce ;-)

25.12.2013 Veselé Vánoce :-)

Letošní Vánoce jsou díky našim štěňátkům poněkud neobvyklé, ale o to veselejší :-D Musíme se pochlubit, že nám miminka rostou jako z vody a už jsou to spíš malí obříci :-D Hlavně že jsou všichni čilí a zdraví ;-)


19.12.2013 Jsme seznámili se štěňátky zbytek smečky.

Pro Jouzitku zatím nejsou moc zajímavé, nedá se s nima moc hrát a honit :-) Ale neboj Jou, tvůj čas taky příjde ;-)
 Měla jsem strach, co na přírůstky řekne babička Rozárka... Její reakce mě velmi mile překvapila, Rozárka říkala, že by se jich ujala v případě, že by je Chey nechtěla :-) Ale nebudeme pokoušet osud, jsou to Cheyenčiny štěňátka, tak ať se o ně hezky stará ona. A to ona se stará!!!

v noci z ze 17. na 18. 12. 2013 v rozmezí 18:55 - 08:O0 porodila Cheyenka 6 krásných štěňátek

Fenka / girl
čas narození / birth:   18:55
barva / colour:    hnědobílá / brown-white
váha / weigh:     324 g
Pejsek / boy
čas narození / birth:   21:00
barva / colour:    hnědobílý / brown-white
váha / weigh:     374 g
Pejsek / boy
čas narození / birth:   24:00
barva / colour:    hnědobílý / brown-white
váha / weigh:     358 g
Fenka / girl
čas narození / birth:   01:00
barva / colour:    černobílá / black-white
váha / weigh:    348 g
Pejsek / boy
čas narození / birth:   08:00
barva / colour:    černobílý / black-white
váha / weigh:     334 g
Fenka / girl
čas narození / birth:   08:00
barva / colour:    hnědobílá / brown-white
váha / weigh:    400 g


   Poslední dvě štěňátka se bohu žel narodila za pomocí císařského řezu na veterině. "

Ale hlavně, že jsou všichni kulaťoučcí a zdraví a maminka je v pořádku, což je důležité.

    Měla jsem strach, jaká bude Chey máma, ale bylo to zbytečné, Cheykulinka je šikovná a starostlivá mamina. :-)

10.12.2013 jsme byli na kontrole a pan doktor na veterině potvrdil, že je u Cheyenky v bříšku vše v pořádku, štěňátkům krásně bijí srdíčka a mrňouskové se začínají hezky šmrdolit :-D Přibližný odhad pan doktora je 6 štěňátek a zdály se mu docela větší... Takže s napětím očekáváme předvánoční nadílku.

15.11.2013 nám ultrazvuk potvrdil březost!!!


Ve dnech 16. a 18.10.2013 jsme byli krýt na SlovenskuZPĚT