12.1. 2009 Váhy jsou zřejmě definitivně poslední a v podstatě už jen pouze orientační. Naše kuchyňská váha má maximum pouhých 5kg a při vrtění Cheyennee při vážení místy psala error. Jinak opravdu udržet ty malé ďáblíky na jednom místě je téměř nemožné, tudíž i při vážení prchají z váhy nebo jim aspoň čouhají nožičky. Taky dětičky ke svým sedmitýdenním narozeninkám dostaly své první obojky a jak jim to sluší, můžete shlédnout v našem albu na rajčeti.

Weights of our puppies are probably last because maximum of our scale is 5kg. They got dog-collars as a 7-weeks birthday present. Some photos of them you can find here.

1.1. 2009 Dětičky dneska měly možnost zkusit, jak studí Novoroční sníh, a říkaly, že je to děsná sranda, a zjistili, že se v něm dá dobře a rychle běhat. A když "matka" volá jménem, znamená to, že se nás pokusí ulovit a tím nám překazí naše běhací radovánky. Takže, když se někdo sehne a zavolá, zamená to "dej se na zběsilý úprk, nebo až tě chytí, tak tě zavřou" :o)
Také jsme již obdrželi tetovací čísla - čísla zápisu, takže štěňátka co vidět čeká návštěva u veterináře a první očkování a čipování.

Our Puppies tried to run in the snow. They liked it very much and it was very funny. When I call them, it means "they want to catch us and stop our fun" and that's why puppies start to run like mad.
Also we have received Register Numbers.

25.12. 2008 Vyfotit jednotlivé portrétní fota štěňátek je stále těžší, jsou už jako pytel blech. Dětičky už nám chodí na průzkum terénu ven, bohužel počasí jim moc nepřeje a brzy se začnou třást zimou, ale běhání po zahradě je moc baví, zvláště, když mámu nebo tetu Jou popadne amok :o) No a taky naše malá Cheyennee nám včera dala hezký Vánoční dáreček... vylezla z ohrádky, a tak jsem ji ráno lovila z podpostele :o)
Videjko z krmení, které natočil Dostálek, najdete ZDE. Odkaz na slibované fotečky Airinkové je TADY.

Making a picture of our puppies is harder, they are like a barrel of monkeys. Nowadays puppies go out to explore the surroundings, unfortunatelly, the weather is not good enough so they soon start to shake with cold. They don´t enjoy running in the garden even when mum and aunt Joe get crazy :o) Our small Cheyennee gave us a beautiful christmass present yesterday ... She ran away from her kennel so I found her lying beneath my bed in the morning :o)
A video from feeding, which is shot by Dostalek, can be found HERE. Photo of Airinkova you can find HERE.

21.12. 2008 Včera nás opět přijeli navštívit Dostálci, tentokrát však s doprovodem. Fotečky z jejich rukou naleznete tady. Odkaz na fotečky Airinkové dodáme hned, jak se k nám dostanou.

We had a visit from Ostrava again, their photo you can find here. Photo of Airinkova we are going to publish as soon as possible.

18.12. 2008 K prvoměsíčním narozeninkám dostali dětičky další várku odčervení. Tentokrát neutrpělo mé oblečení, za to dětičky solidárně odčervili tetu Jouzitku... teda hlavně její hlavičku :o)
Loužičky jsou stále častější, takže už to nejsou naše slaďoučké a voňavoučké miminka, spíš jsou to smraďoši, kteří už dělají slušný binec :o)
První videjko našich štěňátek naleznete tady.

Puppies were de-wormed for the second time. They aren't sweet and scented but smelly and very spry :o) . First video of them you can find here.

15.12. 2008 Po konzultaci s budoucími majiteli jsme vymysleli papírová jména štěňátek - Be with me Cheyennee, Bandito's Boomerang, Bubble of Joy a Be Happy. Tímto bychom chtěli taky oznámit, že všechna naše štěňátka mají jsou zadána.

We invented official names of our puppies - Be with me Cheyennee, Bandito's Boomerang, Bubble of Joy a Be Happy. All puppies are reserved.

12.12. 2008 Porodní bedýnku ještě nikdo nepřekonal, nicméně vrčení a štěkání se ozývá stále častěji. Dětičkám totiž už rostou zoubky, takže zkouší k čemu všemu se dají použít, což se zrovna nelíbí mámě Rozárce, ale za to teta Jouzitka je stále častějším hostem, který se zatím ochotně nechá okusovat :o)

Box of Birth has not been overcome. Bark and snarl is heard increasingly and first teeth grow. Mother doesn´t like it, but aunt Jousee begins to play with puppies.

V neděli jsme měli opět návštěvu z Ostravy. Fotečky od Dostálků můžete skouknout tady. Štěňátka byla rovněž natočena v akci, doufáme, že se brzy dočkáme zveřejnění videjka.

On Sunday we had a visit from Ostrava. Photos of Dostálci you can find HERE.Continuosly we update our photoalbum.

4.12. 2008 Štěňátka již otvírají očička a prozatím vede fenka č.2.
Taky se nám dětičky začínají pěkne projevovat - nejuštěkanější a nejuvrčeněnjší je kluk, který taky začal jako první couvat, ovšem večer už zkoušely couvání i holčičky. Taky se nám bobánci začínají zvedat na nožičkách a už jsou tu i pokusy o něco jako první krůčky, ale krokům se to podobá opravdu jen zdaleka :o) .

Puppies are beginning to open their eyes, meanwhile leads girl no. 2. The loudest puppy is boy and all puppies began to recede today (the first was boy). They are beginning to move up on their feet and there are first attempts to walk.

V úterý k nám mimo jiné dorazil velký balík z Německa od tatínka Bandita, plný hraček pro naše štěňátka. Banditovi i jeho paničkám ze srdce moc děkujeme!!!
Fotečky z předvánoční nadílky jsme přidali do našeho fotoalba.

On Tuesday we recevied a package from Germany, full of toys for our puppies. Thank a lot Bandito and his owners!!!
Link to fotoalbum of our puppies is HERE.

1.12. 2008 Včera jsme štěňátka poprvé odčervili. Dětičkám to sice moc nešmakovalo, nicméně se nám to u všech podařilo (odčerveny byly bonusově i moje kalhoty :o) ).
Co vidět taky padne váhová hranice 1kg, takže můžete tipovat, která z holek to bude :o).

Puppies were de-wormed yesterday. They didn´t like it but finally, we were successful.
In the coming days will also be reached the border of 1kg.

Foto štěňátek v 10ti dnech

Photos of ten days old puppies

Fenka 1/Girl 1 Kluk/Boy Fenka 2/Girl 2 Fenka 3/Girl 3

28.11. 2008  Rozárka včera dobrala antibiotika a zdá se, že už bude vše jen v pořádku. Je veselá a hravá a začíná se nudit :-)) Miminka rostou téměř před očima a Rozárka se o ně skvěle stará a kvalitně vykrmuje, což je vidět na váhových přírůstcích. Všichni jsou hrozně slaďoučcí, nevím, jestli si je všechny nenechám ;-)))

Rose had her last medication yesterday. It seems, evrything will be fine. She is cheerful and playful. Puppies grow well and Rose takes care of them. All of them are sweet and nice...

22.11. 2008  První, snad kvalitnější fotečky našich štěňátek jsou TADY.

New photos of our puppies are HERE!

Fenka 1 / Girl 1

Pejsek / Boy

Fenka 2 / Girl 2

Fenka 3 / Girl 3

Kromě námi pořízených foteček, můžete skouknout další ZDE - pro změnu z rukou naší Dostálkovské návštěvy z Ostravy.

Photos of our visit from Ostrava you can find HERE.

21.11. 2008  Je nám moc líto, že musíme zveřejnit tuto smutnou zprávu, ale Rozárka nakonec porodila 7 štěňátek. Bohužel osud to tak asi chtěl a poslední 3 se nepodařilo zachránit. Kromě hnědulínka se dnes v 4:45 narodila mrtvá trikolorní holčička a v 9.00 po dalších dvou injekcích oxitocinu trikolorní chlapeček. Jeho velikost byla zarážející, byla téměř dvojnásobná. Moc nás tato skutečnost mrzí, ale věříme, že to zlé je už za námi a našemu kvartetu se povede už jen dobře...

We have bad news. Rose gave birth to seven puppies at the end.  Today at 4:45 was born small girl (tricolour). At 9.00 after next two injection of oxitocin was born boy (tricolour). Both of them were dead... We are sorry to this fact... We  hope that all evil is behind us and everything will be good...

20.11. 2008   V rozmezí 8:30 - 16:50 porodila Rozárka 5 štěňátek

Fenka / girl 
čas narození / birth:  8:30
barva / colour:    černá s pálením / black-white-tan
váha / weigh:     334 g
Pejsek / boy
čas narození / birth:   9:25
barva / colour:    černý s pálením / black-white-tan
váha / weigh:     226 g
Fenka / girl
čas narození / birth:   11:30
barva / colour:    černá s pálením / black-white-tan
váha / weigh:     314 g
Fenka / girl
čas narození / birth:   12:10
barva / colour:    hnědá s pálením / brown-white-tan
váha / weigh:    268 g


V 16:50 se po injekci oxitocinu narodil ještě hnědý pejsek (váha 326g). Byl zahlcený plodovou vodou, narodil se bez známek života a i přes veškerou naši snahu se nám jej nepodařilo přivézt k životu...
"Spinkej sladce náš malý hnědulínku..."

Unfortunately last puppy (brown-white boy; weigh 326g) was born dead at 16.50...
"Sleep sweetly our little boy..."


Takže nám zbyli 4 stateční. Jsou krásní, zdraví, slaďoučcí a plní života.
Rozárka je vzrorná máma a vše zvládla na výbornou. Teď jdeme všichni spinkat a odpočívat, byla to náročná noc i den. Zítra se pokusíme pořídit kvalitnější foto...

Rose and puppies are healthy and all right. We are going to sleep now... This day was very exacting...

 

19.11. 2008  Rozárka si dává na čas a to pořádně. Mimo jiné taky proto k nám přijela kontrola a přesvědčovací tým v jednom z Ostravy a pořídil nějaké fotečky Rozárky coby ještě stále těhotné.

15.10. 2008 nám ultrazvuk potvrdil březost!!!

Ve dnech 13. - 15.9. 2008 jsme byli na krytí v Německu. Více informací ZDE.ZPĚT