Jméno:       Be My Jousee 
  Chovatelská stanice:       Tantum Auri 
  Datum narození:       29.9. 2007
  Plemeno:       šeltie
  Barva:       tricolour
  Tetovací číslo:       7044
  Číslo zápisu:       CMKU/SHE/7044/07

 Jousee  alias Jouseenka, Jouza, Jouzitka, Jou, Kočenka, ale taky Čůza, Šeltě, Šeltítko a Šeltye ovšem slyší (někdy i neslyší) na cokoliv, co se ji zrovna hodí... 


     Jousee se narodila v chovatelské stanici Tantum Auri, mamince Adelyn od Samohelky a tátovi Navigátor Hedvábný sen. Tátu znám jen z povídání a fotografií, ale prý je to fešák s vyrovnanou povahou, hravý a mazlivý. Mámu Adelku znám osobně a musím potvrdit, že absolutně vyvrací všechny mýty o bázlivých a rezervovaných šeltiích, je obrovský mazel a to i s návštěvami, které vidí poprvé v životě…. Je prostě úžasná (teda pro lidi, kteří mají rádi vtěrky :o) ). Chtěla bych tímto poděkovat Slávce Podmolové a vůbec celé její rodině, za to, že mi vychovali a umožnili mít úžasného (pidi)psa, jakým je Jousee.

     Takové malé nic, do dlaně se to vešlo...
     Teda dnes už se rozhodně do dlaně nevejde, ale zatím je to takové to malé psí čertisko, které se všechno teprve učí, všechno zkoumá, je neuvěřitelně aktivní (mnohdy jsem psala zoufalé SMS, aby mi chovatelka poradila, jak z toho malého torpéda vyndat baterky, protože už je noc a my bychom chtěli i spát…), je dostatečně drzá a já tvrdím, že je moc vyčůraná, ale má okouzlující miloučký kukuč, kterým se snaží všechny ty své vylomeniny žehlit (a taky se jí to úspěšně daří) :o)
     Mezi momentálně nejoblíbenější aktivity, patří kousání všeho a všech (nejraději tyranizuje Rozárku visením na jejích uších a nebo ocase), kradení ponožek na zem spadlých (nemají se tam válet, no ne?), běhání po lese a nebo po cvičáku s ostatními psy a taky miluje hry s kočkama (ale bohužel jí to moc koček nedovoluje – kocour naší babičky zbaběle prchá, jediný Merlin tety Moniky z Prahy si s ní hrál, ale jak jistě chápete, nejezdíme přes celou republiku jen aby si štěňátko pohrálo s Merlotkem).

     Co umíme? No... řekla bych že nic extra, ale pracujeme na tom... :o)
      Jouzitka už není ono malé čertisko, už je to dospělá dáma :-) Pilně trénujeme agilitění a občas se nám i daří, jindy nedaří... Samozřejmě, že Jou je moc šikovná a ten, kdo to neustále kazí je panička ;-)
Jou je, jako typická šeltie, úplatná za jakýkoli kus žvance, takže je docela snadno motivovatelná na jakoukoli činnost. Když vidí klikr a maso předvede všechny cviky, které zná.Nejlépe všechny najednou, v jedné vteřině :-) Takže je velice vtipná a hlavně neustále a neuvěřitelně veselá. :-)ZPĚT
© Made by Mura Uca