22.12.2015

PF 2016

Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce a do nového roku spoustu zdraví, štěstí, lásky a radosti :-)

22.12.2015

Vánoce


Všechna štěňátka už jsou ve svých nových rodinách a já věřím, že jsou u těch správných a milujících lidí <3 vrh E.

Není nic krásnéjšího, než vánoční fotky našich odchovanců v nových domovech, tak uvádíme jen krásné vzrorky :-D

Bandi (El Bandito WD)Styg (Expert Styg WD)

11.12.2015

Štěňátka mají už 8 týdnů


Ani jsme se nenadáli, štěňátka dovršila 8. týden a rozprchla se do světa. Přejeme štěňátkům a jejich novým majitelům spoustu lásky a společných radostí a úspěchů <3 Doma už zůstává jen naše Ria, Bandito (který odjede v sobotu) a Excalibur, pro kterého stále hledáme vhodného majitele.
Poslední fotky najdete na stránce vrhu E.

      Excalibur hledá svou milující a aktivní rodinu!!!

01.12.2015

Štěňátka slaví 7 týdnů


Uteklo to jako voda, štěňátka slaví 7-týdenní narozeniny. Jsou naočkovaná, načipovaná a pomaličku si balí uzlíčky do nových domovů. To bude smutno...
Nové fotky a váhové přírůstky najdete na stránce vrhu E.

      El Bandito a Excalibur hledají své milující pánečky!!!

23.11.2015

Jména


Dnes tu byla milá návštěva, která si přišla vybrat pejska a jejich volba nakonec padla na Elfíka.
Taky přišla zpráva z Maďarska a paní se rozhodla, který z hnědých kluků bude její pan dokonalý. ;-)
Takže, kdo je kdo můžete najít na stránce vrhu E.

      Už jen El Bandito a Excalibur hledají ty správné a milující pánečky!!!

23.11.2015

Jsem zpět


Omlouvám se všem, kteří nedočkavě vyhlíželi nové fotky štěňátek, ale přiznávám, že jsem chirurgický zákrok na svém těle opravdu neplánovala. Důležité je, že jsem zpět a začínám opět aktualizovat údaje našich štěňátek.
Štěňátka rostou jako z vody, lumpačí, baští, vrčí, štěkají a hrají si. :-) Už mají všichni svá jména a chystají se na první očkování a čipování.
Aktuální fotky a váhové přírůstky najdete na stránce vrhu E.

      Krásní trikolorní kluci jsou ještě volní!!!

04.11.2015

Štěňátka mají 3 týdny


Štěňátka rostou jako z vody, hrají si, vrčí, štěkají a lumpačí :-) Taky už mají zoubky, takže jsou to naše malé piraně :-) Tak jsme jim rozšířili obzory a zprovoznili ohrádku v kuchyni.
Aktuální fotky a váhové přírůstky najdete na stránce vrhu E.

      Máme ještě stále volné krásné a akční trikolorní pejsky!!!...no co, zkuste si vyfotit pytel blech :-DJedna společná fotka našich hnědých chlapečků :-D...nová dimenze

28.10.2015

Štěňátka slaví 2. týden života


...čas letí jako bláznivý....
Štěňátka slaví 14-ti denní narozky a čím je osavily? No, bylo toho hodně, kromě mazlení a pusinkování přibylo vidění, slyšení, první ochutnávka jiného mléka než mámina, první stříhání drápků a první odčervení. Myslím, že na 14 dní života je toho až, až :-) Takže aktuální foto a aktuální hmotnost našich drobečků najdete na stránce vrhu E.

      Máme ještě stále volné trikolorní pejsky!!!

Můžete hádat, kolik rukou je třeba k ostříhání drápků 28 tlapiček :-D....a jak to tak vypadá, ono takové odčervení 7 kulíšků...... občas s někým docela slušně zacloumá :-D

15.10.2015

Štěňátka už mají 1 týden


Je to až neuvěřitelné, jak rychle ten čas letí, ale naše "E"čka už mají za sebou první týden života plný baštění, spinkání, pusinkování a rozmazlování <3
Nové fotky a váhové přírůstky najdete na stránce vrhu E.

Pokud byste zatoužili po krásném štěňátku tak máme volné pejsky, fenečky už ne ;-)Ještě jedna srdeční záležitost.... střet generací... věkový rozdíl = 14 let

"...ahoj babi, budeme kámošky?"

15.10.2015

Vrh E


Fotečky jednotlivých štěňátek najdete na stránce vrhu E.

14.10.2015

7 statečných


Včera, 13.10.2015, se Cheyence narodilo 7 krásných štěňátek :-)
Máme 5 kluků jak buků, z toho 2 chlapečci jsou hnědí a 2 roztomilé slečinky, jednu černou a jednu hnědou. Všechna štěňátka mají samozřejmě pálení ;-)
Na vytvoření jejich vlastní stránky a deníčku se usilovně pracuje ;-)
Prozatím jen malá ochutnávka...07.09.2015

Březost potvrzenaDnes jsme byli u pana MVDr. na Sounu a on nám potvrdil, že Chey je březí!!! Jupí!! Můžeme se těšit na malé Chekulišátka-Bolťátka :-)

14.08.2015

Plánujeme štěňátka!!!Všichni dobře ví, že jsem po Chey plánovala ještě jeden vrh, ze kterého si chci nechat trikolorní holčičku. Dlouho jsem hledala, plánovala, počítala, vymýšlela, řešila, spekulovala....
Osud tomu chtěl, že se nám nepovedly kvalifikačky podle mých představ, Chey si opět šoupla hárání na 8 měsíců a tak padlo rozhodnutí, teď a nebo nikdy...
Slovo dalo slovo a panem dokonalým se stal Bolt alias Kid Gulden Land, bezvadné Aleny Kynclové, které patří můj velký dík. osobní webA jak to dopadlo? Jak jinak než dobře a Chey byla Boltem nakrytá ve dnech 12. a 13.08.2015.Teď budeme věřit a čekat, jak to paní příroda zařídí ;-)

25.12. 2014

PF 2015
Když shrnu uplynulý rok 2014, tak mohu s klidným srdcem říct, že byl více, či méně úspěšný...
Počínaje štěňátky, která počátkem roku odcestovala se svými novými majiteli do nových domovů a podle ohlasů majitelů i jejich okolí to vypadá, že ku spokojenosti všech a hlavně k radosti naší, se mají štěňátka skvěle a jsou moc šikovná :-)
Pak více či méně úspěšné kvalifikačky s Jou i s Chey. S Jou se nám povedlo zůstat těsně pod čarou na IMCA a pak "díky" zranění jiných jsme nakonec měli tu čest, reprezentovat na IMCA v Itálii ve Vogheře. Kde shodou okolností naposled (v roce 2008) reprezntovala ČR na IMCA i Rozárka, takže obzvláště srdeční záležitost... Zázraky sebohu-žel, nekonaly a na naše Small družstvo se nalepila kopa smůly, ale i tak věřím, že jsme si to všichni užili a já s Jouzitkou nasbírlala další cenné zkušenosti.
Závěr sezóny jsme s Jouzitkou hrdě vyrazily na MČR, kde jsme skončily těsně pod stupni vítězů na nepopulárním bramborovém 4. místě. Za to, jsme si z Liberce odvezly dlouho vybojovávaný titul A3 Ch, takže i Jouzitka už je "machr" :-)
A pak, až po MR, jsme si jeli, jen tak, zahopinkat do úžasného Chvalnova a tentokrát se zázraky děly a Cheykulinka si odtamtud odvezla titul Mistra Super G pro rok 2014 :-)
Takže suma sumárum, to byla úspěšná sezóna ;-)

Já tímto děkuji všem, co nás na téhle sezóně provázeli, podporovali a drželi nám palce!!! Díky moc, bez Vás bychom to nezvládli!!!

A ať už ta Vaše sezóna vypadala tak či onak, věřím, že jste si ji užili a těším se, že se potkáme v těch sezónách příštích ;-)

Přeji všem poklidné prožití Vánočních svátků a mnoho úspěchů, lásky, štěstí, zdraví a pohody na cestě tím rokem budoucím.

14.04.2014

První letošní závody
Štěňátka už jsou dávno z domu a tak nastal náš oblíbený čas závodů a tréninků. A tento víkend jsme si fakt náležitě užívali ;-)
V sobotu jsme bojovali na poli závodním v Kroměříži a v neděli na poli tréninkovém na intenzivce s Krisou. O závodních úspěších takticky pomlčím :-), protože není velice čím se chlubit. Ale závody v Kroměříži byli skvělé, sluníčko svítilo, holčičky se snažily (já též). Takže sláva vítězům a čest poraženým ;-)
No a na intenivce, bylo samozřejmě super, počasíčko lehce strašilo, ale nakonec jsme se i sluníčka dočkali :-) A já od neděle přemýšlím, proč tak jako v tréninku neumím běhat na závodech... Problém bude asi nejspíš někde v mé hlavě, ale pracuji na tom ;-) :-D

A přeci jen si neodpustím něco malinko na téma štěňátka... Nic nezahřeje u srdce víc, než to, když Vám někdo řekne "...potkala jsem tvoje štěňátko, je úžasný..." :-)
No a ještě taková technická... všichni se mi (a Cheyence) smějou, že jsem nikdy nechtěla krátkosrstku a co že to ta Cheya má za štětku na ocase... :-( To ona Cheyenka jen dokazuje, že štěňátkům ze sebe dala vše co měla a teď potřebuje obměnit šatník :-D

18.02.2014

S novými majiteli
Končeně jsem dopnila fotečky z 8 týdnů, při loučení se štěňátky, najdete je na stránce vrhu D. A kdyby se někomu zdálo, že tam chybí Zackouškova fotka, tak opravdu chybí a přibude až během víkendu ;-)

16.02.2014

Zackouškova socializace
Vzhledem k tomu, že u nás Zack zůstal ve věku, kdy se jeho sourozenci socializují v nových rodinách, tak jsme ho začlenili do života té naší a vzali Zacka na návštěvu do karvinské nemocnice. Zážitky z jeho výletu najdete v deníčku. ;-)

15.02.2014

Valentýn
Byl by to hezký Valentýn, nebýt toho, že byl ve znamení loučení.... V pátek vyrazili do nových domovů naše DWD-čka.
Přejeme všem šťastný život a hodné a spokojené pánečky! Něco málo v deníčku. ;-)
Nové fotečky snad přibydou v pondělí ;-)

07.02.2014

Štěňata mají 7 týdnů
Sice s menším zpožděním, ale konečně byla dokonána aktualizace k 7 týdením narozeninám. Více na stránce vrhu D.
A taktéž týdení deníček D. ;-)

03.02.2014

Návštěva veteriny
Vzhledem k tomu, že už štěňátka dospěla do toho správného věku, tak jsme je vzali na výlet za panem doktorem, Který si je všechny hezky prohlédl a každému dal dva pichance :-) Pokračování v deníčku D. ;-)

29.01.2014

Štěňata už mají 6 týdnů
U příležitosti 6-týdenních narozenin našich DWDček, proběhlo tradiční vážení a focení. Jak nám dráčata povyrostla najdete na stránce vrhu D.
K narozeninám dostali děti obojky a jak se jim to zamlouvalo hledejte v deníčku D. ;-)

26.01.2014

Volba nej... holčiček
Konečně měly holky z Jesenice příležitost přijet si vybrat slečnu Esmee a přijeli i Monika s Matějem vybrat Fizzynku, takže to nejpodstatnější najdete na stránce vrhu D.
A drobnou úpravu najdete i v deníčku zde. ;-)

24.01.2014

5. týden
Váhy v 5 týdnech najdete jako obvykle na stránce vrhu D.
A drobnou úpravu najdete i v deníčku zde.

18.01.2014

První měsíc
Trošku nestíhám, ale díky urgencím, jsem se vybičovala a aktualizovala foto a váhy ve 4 týdnech vrhu D.

12.01.2014

Jména štěňátek
V pátek jsem odeslala žádanku o tetovací čísla, takže nastal čas na zveřejnění jmen našich DWDček ;-) Takže jména všech najdete zde. A protože už u kluků už je jasno, který bude čí, tak tuto informaci hledejte na stránce vrhu D.

09.01.2014

Štěňátka mají 3 týdny
Při příležitosti 3 týdenních narozenin našich DWDček, jsme tradičně aktualizovali stránku vrhu D a údaje v deníčku DWD.

01.01.2014

Nový rok!
Přejeme všem aby Nový rok byl úspěšný a plný štěstí, zdraví, lásky, pohody a hlavně lepší, než všechny předchozí ;-)

A při příležitosti Nového roku jsme aktualizovali stránku vrhu D a taky údaje v deníčku DWD.

30.12.2013

Cheykulinka už se uzdravuje
Dnes kuž je teplota na 38°C, takže doufejme, že to nejhorší máme už zdárně za sebou. Více informací najdete v deníčku vrhu D.

27.12.2013

Cheykulinka stůně
Cheykulka od včerejška bojuje s vysokou teplotou :-( Držte palce, ať se s tím brzy úspěšně popere. Více informací najdete v deníčku vrhu D.

25.12. 2013

Štěňátka už mají 1 týden


22.12.2013

Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce a spoutu štěstí, zdraví a lásky v Novém roce

19.12.2013

Štěňátka jsou na světě!!!
Protože jsme na naše malé dětičky náležitě pyšní, tak jsme aktualizovali stránku vrhu D a deníček našich DWDček :-)

18.12.2013

Štěňátka jsou na světě!!!
Dnes se na svět vyklubalo 6 malých Dárečků. Štěňátka jsou nádherná, miloučká, slaďoučká... jako každé miminka. Pokusíme se více informovat v deníčku vrhu D, ale to prosím až zítra... ;-) Momentálně se chlubíme 3 holčičkama a 3 chlapečkama. A případným potencionálním zájemcům sdělujeme špatnou zprávu, tyhle dětičky už jsou všechny zadané!

15.12.2013

Úprava webu
Konečně byl na web do odchovů doplněn chybějící vrh C a očekávanému vrhu D jsme předchystali jejich stránku a deníček, ve kterém Vás budeme informovat o novinkách ze života našich dětiček.

10.12.2013

Kontrolní sono
Dnes nám pan doktor na veterině potvrdil, že je u Cheyenky v bříšku vše v pořádku, štěňátkům krásně bijí srdíčka a mrňouskové se začínají hezky šmrdolit :-D Přibližný odhad pan doktora je 6 štěňátek a zdály se mu docela větší... Takže se můžeme těšit na hezkou předvánoční nadílku :-)

20.11. 2013

Happy Birthday!
Čas letí jako bláznivý..... Je to až neuvěřitelné, ale dnes se náš "B" vrh dožívá krásných 5. narozenin.
Všechno nejlepší Cheykulinko, Nellynko, Happynko a Bumišku!!!

15.11.2013

SONO
Dnes nám ultrazvuk potvrdil Cheyenčinu březost. Viděli jsme 4-5 malích kulíšků! Takže se můžeme těšit na předvánoční dárečky :-)
Takže kdo umíte čarovat, tak to začarujte tak, aby se každému budoucímu pánečkovi narodilo přesně takové štěňátko, jaké si přál. A hlavně všem našim budoucím dětem milující pánečky!

10.11.2013

Pasení
V neděli naše nejšikovnější šeltička Jouzitka složila úspěšně zkoušku HWT TS a Cheyenka prospěla ve zkoušce vloh ovčáckého psa ZVOP :-)
Jsme na naše holčičky náležitě hrdí! :-)

25.10. 2013

Máme nakryto!
Krytí proběhlo bez komplikací ve dnech 16. a 18.10. 2013 Do jaké míry bylo úspěšné nám ukáže až sono. ;-)
Takže všichni nedočkavci mají smůlu a musí čekat a nechat čarovat přírodu :-)

10.10. 2013

Plánujeme štěňátka zima 2013/14

20.11.2011

 

Ani se tomu nechce věřit, ale jsou to přesně tři roky, co jsme zažívali zázraky přírody a narodila se nám naše Cheyennee!

      Přejeme našm milovaným "B" Wonderfuláčkům, hodně štěstíčka a zdravíčka a hlavně spoustu radostí a zábavy se svými dvounohými pánečky.
      Chelykulíno naše bláznivá, tobě speciálně přeji, aby jsi zůstala i nadále tak veselá a bezstarostná jako dosud :-D

17.11.2011

 

Kde jinde ideálně trávit sváteční den? No přeci na intenzivce :-D

      Místo činu: Čeladná.
      Pachatel: Terka Králová :-D
Terka nám opět ukázala, zač je toho v agility loket a mě pěkně prohnala po hale, že jsem vykašlávala písek ještě doma :-D Na druhou stranu, jsem si odvážela cenné rady a zkušenosti a taky zjištění, že už se občas i chytám :-D
Moje pejsulky jsou úžasné, pracovat na sobě holt musí hlavně psovod :-D
Takže vzhůru do boje! Já jse jen tak nevzdám!!!
A teším se na další intenzivku ;-)

12.11.2011

 

Závody Horka nad Moravou - Rozhodčí Slávka Podmolová

     Úspěch či fiasko? No.... :-)
Douho jsem přemlouvala někoho ze cvičáku, aby se mnou jel na tyto závody. Nikomu se nechtělo, protože se předpokládalo, že bude v listopadu už opravdová zima a tudíž nikoho nelákalo, celý den kdesi mrznout. Lákavá nabíkda Slávčiných běhavých a zajímavých parkurů a taky to, že si zima stále dávala na čas, nakonec zlomilo Blanku a já jsem byla nadšená, že konečně pojedeme na závody. Zima si to, pravda, pár dní před odjezdem malinko rozmyslela (abychom si moc nemysleli), takže jsme přeci jen trošku promrzli, ale naštěstí to nebyla taková hrůza a my se snažili běhat, co nám síly stačily. A výsledek? Žádná sláva... :-)
Holčičky se snažily, né že né, já se taky snažila, ale asi málo :-(
      Jouzitka zaběhla hezky a čistě první jumping a vyneslo nám to hezké druhé místo. Ve zkoušce nedodělala slalom, čehož jsem si v rámci spěchu nevšimla, takže DIS. A v openu usoudila, že když se předtím slalom nemusel dodělat, tak že by se nemusel dodělávat ani tentokrát a v polovině slalomu vypadla a běžela podél, sice jsem ji vrátila a slalom jsme opravili, ale obrovská ztráta času a Jouzitčina narušená koncentrace vedla k tomu, že jsme následně ještě minuly Áčko... :-(
      Cheykulka se v jumpingu nechala zlákat lákavým tunelem mimo pořadí, takže DIS. Ve zkoušce jsem moc spěchala a tudíž jsem Cheykulce vytvořila odmítačku, :-( takže 5. místo. A v openu (3 překážky před cílem) jsme si neporozumněly (dobře, já jsem špatně načasovala otočku :-() a Chey skočila překážku v opačném směru než se měla jít. :-(
Ale v podstatě spokojenost veliká, víme kde máme rezervy a nedostatky, takže máme stále na čem pracovat. :-)

05.11.2011

 

Aktualizace téměř po roce? Stydím se, nu ale raději pozdě než vubec, no ne? ;-)

     Co se odehrálo od konce roku 2010 do teď? No… bylo toho hodně, u nás se prostě pořád něco děje... V podstatě jsem zjistila, že jsem hrozný psovod a musím pracovat hlavně na sobě, holčičky mají natrénováno skvěle! Místy jsem jim to kazila míň a místy víc... Cílem téhle sezóny bylo doladit Jouzitčiny zóny, které kočenka v závodech poněkud řeší a nepředvádí to co předvádí v tréninku a druhou metou bylo pokusit se seběhat s Cheykulkou, aby to běhání konečně za něco stálo. Pokusím se shrnout alespoň heslovitě pár akcí kde jsme se vyskytovali.Takže pěkně postupně:

-Závodní sezónu jsme zahájili 26.03.2011 v Mikulově pod taktovkou Peti Dostála velmi příjemně. Cheyenka zaběhla obě zkoušky LA1 čistě a obě na druhém místě. I když mé vedení nebylo úplně ideální, Chey taky nepředvedla vše co mohla a pan rozhodčí byl k jedničkářům poměrně benevolentní… Ale dvě zkoušky čistě se počítají a rozhodně nám udělaly radost ;-) Jouzitka se ve zkouškách SA3, nedostatky v mém vedení (jak jinak), pár překážek před cílem DISkla, ale tu další zkoušku zaběhla krásně a čistě na prvním místě.

- 16.-17.04.2011 Chvalnov, pod taktovkou Tomíka Glabazni, Tondy Grygara a skvělé Anne Savioja. Jako vždy skvělé závody na dvou parkurech, pro mě poněkud vyčerpávající, páč jsem si vtipně přihlásila všechny 3 holčičky a jeden parkur byl nahoře na kopečku na umělé trávě a druhý pod kopečkem, takže jsem celý víkend lítala nahoru a dolů a snažila si pamatovat všechny parkury. Vím, že jediný kdo ten víkend bodoval, byla moje geniální Rozárka, která nemá problém s tím, že psovod neustále něco kazí. Chey zaujala pana rozhodčího, když se zaposlouchala do pípání elektronického stolu (vloni totéž na stejných závodech u stejného pana rozhodčího zaujalo Jouzitku :-). Jednotlivé výsledky, se dobrovolně přiznávám, že si moc nepamatuju, ale pamatuju si Jak Chey poprvé na umělé trávě běhala naprosto zběsile, protože jí to podkluzovalo a ona se s tím nějak neuměla poprat, mé vedení opět pokulhávalo, takže jsme měla spíš pocit, že jsme si maximálně trhli ostudu… Jouzitka myslím jeden Jumping vyhrála, ale ty ostatní běhy jsem jí statečně pokazila já.

- Na Velikonoční pondělí 25.04.2011, jsme si jely zaběhat do oblíbené Třebíče na parkury Tondy Grygara. Cheykulka si odsud odvezla krásné 3 diskvalifikace, Jouzitka jednu diskvalifikaci, jedno 5. a jedno 7. místo. A Rozárka v Kategorii veteránů nenašla přemožitele a toho pečeného Velikonočního Beránka dovezla domů ;-)

- 07. a 08.05.2011 jsme bojovali na domácí půdě našeho Zlínského cvičáku a tam se nám, bůh ví proč, nikdy moc nedaří. Takže v sobotu Jou obsadila 3. místo v agility a jinak nic, co by stálo za řeč. Cheykulka v sobotu všechny běhy statečně Disk v neděli jedna zkouška disk a druhá zkouška 1. místo. No a v sobotu opět čest rodiny zachraňovala Rozárka v kategorii veteránů a byla jednou 1. a jednou 2. ;-)

- 28.-29.05.2011 v Brně nás čekal jeden z nejdůležitějších závodů sezóny a to kvalifikační závody na MS. Hlavní hrdinkou tohoto víkendu byla Jouzitka, která se snažila co mohla a ukázala, že umí moc hezky zaběhnout a oslovit českou konkurenci. Bohu žel né vždy jsem ji navedla správně a tudíž nebodovala ve všech bězích, ale nějaké ty bodíky jsme získali a s velkým očekáváním se připravovali na další kolo kvalifikaček.

- 04.06.2011 jsme se jeli relaxovat do nedalekých Ludslavic na tratě Jiřinky Strnadové. Jouzulinka měla ještě zamotanou hlavu z kvalifikaček, takže chybičky,odmítnutí a diskvalifikace nás neminuly. Cheykulka s nějakou tou chybkou či odmítačkou 9. místo v jumpingu, 5. místo ve zkoušce LA1 a po vytouženém čistém běhu, krásné 2. místo v agility. Nesmíme opomenout, že Rozárka opět bodovala v obou bězích veteránů a oba vyhrála.

- 10.-12.06.2011 jsme jeli bojovat na mistrovství BCCCZ do České skalice, pravda Rozárka zůstala doma a Jouzitka jela jen jako podpora Cheykulky. Bojovali jsme na překrásných tratích moc milých rozhodčích Bea Tanner a Gabi Steppan, něco jsme zaběhly, něco bylo nad naše síly a někde jsme nasekali spousty chyb. Úspěch se tedy nekonal, ale užili jsme si příjemný víkend se spoustou milých lidí.

- Odtud jsme cestovali na intenzivní trénink do Skochovic pod vedením Tondy Grygara, kde jsme si Já, Jou i Chey dali dostatečně do těla.

- na trénik navazoval 17.-19.06.2011 závod IABC alias mezinárodní pohár plemen. Kde jsme prověřovali naše schopnosti… Pravda v mezinárodní konkurenci jsme se lehce ztratili, sem tam jsem i nějaký ten bodík urvali. Za největší úspěch považuji (a nejen já) úspěch našeho small družstva, kde jsme všem ukázali, jak vypadá týmový duch. A přesto že jsme v obou bězích, měly vždy 3 čisté běhy, tak jsme si odvezli nepopulární bramboru, protože družstva se sčítaly všechny dohromady (large, medium a small do kupy) ale ve finále jsme na sebe byli pyšné, protože co se týkalo small družstev, tak jsme byli první, ale na to se nehrálo ;-)

- 25.-26.06.2011 nás v Prostějově čekala rozhodující kvalifikační bitva. Musím sebekriticky uznat, že to byl propadák na celé čáře:-( Na Jouzitce byla znát únava z předchozího náročného týdne a přesto že běžela, tak se nesoustředila, občas míjela překážky… Nemůžu hodit všechnu vinu jen na únavu Jou, ale i já jakožto psovod jsem zklamala sama sebe… Nedařilo se nám, tak jak se nám mohlo dařit a reprezentanti ve small nám rychle utekli do nedostižné dálky. Nicméně, všechno zlé je k něčemu dobré a my jsme zase o kapánek chytřejší a rozhodně boj s překážkami nehodláme vzdávat a s konkurencí jsme připravení se poprat ;-)

- 01.-03.07.2011 nás čekal Rožnov a Moravia Open. Opět mezinárodní konkurence, krásný stadion s umělou trávou a já se mohla soustředit jen na Jouzitku. A byla jsem na ni moc pyšná! Šeltička moje šikovná se kvalifikovala do sobotního finálového běhu, kde předvedla náběh do slalomu, který i publikum ocenilo potleskem, bohu žel nám spadla jedna laťka, která nás odsunula na nepopulární 4. místo, ale i tak jsem byla moooc spokojená. Neděle byla bohu žel ve znamení deště a únava a déšť nás už moc daleko neposunuly, ale sobotní úspěch nás i tak hřál u srdíčka.

- 17.07.2011 jsme měly, já i Chey, tu možnost si poprvé zatrénovat pod vedením Terky Králové. Zase nová a další cenná zkušenost a hlavně neuvěřitelná trpělivost, kterou se mnou Terezka měla ;-) Terko díky moc!

- 31.07.2011 – Trénink na domácím cvičáku, tentokrát pod vedením Nikol Hanačíkové. Co se trénování týče, byl trénink fajn a přínosný a Nikol měla se mnou opět svatou trpělivost... Ovšem neblahé vzpomínky se na tento den objevují v souvislosti s počasím…. Propršelo celý den :-( Na druhou stranu Nikol (i všichni přeživší) zasluhujeme obdiv, páč jsme to nevzdali a vydrželi ;-) Další velký plusový bodík patří mamince Ljuby, která i v tom psím počasí nelenila a přivezla nám na cvičák termosku s horkým kakaem :-))

- 06.-07.08.2011 opět závodní boj na domácí půdě, tentokrát pod vymazlenou taktovkou Tomíka Glabazni a Cheyenčina premiéra v kategorii LA2. V sobotu byly Tomíkovy vymazlené parkury poněkud nad mé síly, ale v neděli už jsem si na ně nějak zvykla nebo co a dokázala jsem občas i své holčičky dovést do cíle ;-)

- 19.08.2011 se mi podařilo vyrazit na další trénink k Terce Králové, tentokráte do Větřkovic a 21.08.2011 přijela, pro změnu, Terka trénovat k nám do Zlína. Opět nám to moc nešlo a Terka s námi měla svatou trpělivost, ale já to nevzdávám a věřím, že ono nám to jednoho krásného dne půjde ;-)

- 25.a 26.08.2011 nás čekal v Havlovicích dlouho očekávaný seminář s finskými trenéry a reprezentanty Jaakko Suoknuuti a Janitou Leinonen. Opět zkušenost k nezaplacení. Pravda, je mi jasné, že bych s nima potřebovala trénovat aspoň půl roku, než bych dokázala všechny jejich rady a informace vstřebat a dostat do krve, ale pokud ve mně zůstalo aspoň malinko z toho, co se mi snažili předat, je to skvělé ;-)

- 03.09.2011 jsme jeli do nedaleké Kroměříže opět zakusit, jak zvládneme Tomíkovi parkury. Jouzitce se bohužel nedařilo parkury překonat bez chybiček, ale doběhla je všechny, Chey taky bojovala s chybkami a odmítnutími, takže jednou disk a 2x doběhnuto v hlouby výsledkových listin. No a vzhledem k tomu, že jsme vytáhly i naši milovanou Rozárku do veteránů a ve své kategorii neměla žádnou konkurenci a oba běhy doběhla, tak porazila vlastně jen sama sebe, ale byla veselá a šťastná.

- 11.09.2011 jsme vyrazili do dalekých Hamrníků na týdenní tréninkovou makačku pod vedením Tondy Grygara, kde se Jouzitka s Cheyenkou moc snažily a odvedly kus tvrdé práce, doufám, že i na mě to zanechalo nějaký pozitivní následek.

- 24.09.2011 se naše Zlínská parta zajela podívat do Zlechova a výsledky byly více než příjemné. Jouzitka zaběhla jumping čistě a skončila na krásném 2. místě (hned za svou mladší sestrou Cirou ;-)), ve zkoušce jsem Jouzitku vrátila na zónu na kladině, takže disk a v openu jsme si bohužel neporozuměly a Jou místo v tunelu skončila na áčku, ale běhala a snažila se, co jí síly stačily, takže jsem byla spokojená. O větší překvápko se postarala Cheykulka, která naprosto excelentně vyšvihla čistý jump a usadila se v čele výsledkové listiny. Ve zkoušce jsem se nechala nachytat pastičkou a Chey místo do tunelu vyběhla na kladinu, ale jinak běžela moc hezky. No a open sice s malým zaseknutím před skočkou (já bych řekla, že to bylo odmítnutí, ale pan rozhodčí to tak neposoudil) takže opět čistý běh a krásné 3. místo, což nám dalo do součtu celkové 2. místo a obrovskou radost, že konečně to snažení a utrpení trenérů se mnou, začíná nést své ovoce :-)

- 28.09.2011 opět na Zlínském cvičáku, tentokráte dvojí zkoušky pod vedením Petra Nogy. Úspěch se opět nekonal a Cheyenka si na své konto připslala další 2 diskvalifikace a Jouzulíkovi opět nepřálo štěstí a přesto, že obě zkoušky doběhla a v obou skončila na 2. místě, tak ani jednu ze zkoušek nemá čistě :-(

- 01. a 02.10.2011 jsme poněkud neplánovaně, díky tetě Monulce a ochotné tetě Kláře, vyrazili do Měchenic na GrAnt Prix Bohemia Alké. Které pískala Bea Tanner spolu s Tondou Grygarem. Byly to pro mě, poněkud nezvyklé závody, hlavně proto, že jsou určeny především těm, co mají psy z chovatelské stanice Bohemia Alké, což já nejsem, ale byla jsem moc ráda, že se mi shodou náhod poštěstilo na tomto závodě startovat. Na Jouzitce se nejspíš podepsala únava a možná i stresík z cestování vlakem, protože to nebyla ta šeltička, na kterou jsem zvyklá a vypadávala z pozornosti, kochala se kolemjdoucími… Sice nemůžu říct, že by se nesnažila vůbec, ale byly tam zbytečné časové ztráty, takže agility sice čistě, ale až 4. místo, jumping Dis (kochala se a přeběhla přes látku od látkového tunelu), ve zkoušce SA3 1 chyba a 3. místo. V neděli se ke všemu přidal ještě průjem, takže ve zkoušce jsme po polovině absolvovaného parkuru (do té doby čistě) prchali venčit, a jumping jsme zvládli s jedním odmítnutím na 9. místě. Cheykulka to brala víc statečně a sportovně a doběhla všech 5 běhů!!!! Pravda čistě jen jeden a na 4. místě, ale to že jsme se ani jednou nediskvalifikovali, považuju za obrovský pokrok. Ano, stále máme mezery a stále je na čem pracovat a co zlepšovat, ale když člověk vytrvá, tak se mu to jednoho krásného dne vrátí ;-)

- 28.10.2011 opět trénink s Terkou Královou, tentokrát na půdě Ostravského cvičáku. Celý trénink začal pikantností hned u po vyjetí od našeho baráčku. Blance umřela v autě zásuvka a spolu s ní i GPS, takže jsme byli odkázáni na primitivní mapu na klíně a přítele na telefonu znalého Ostravy (Peťo díky ;-)). Přijeli jsme kapánek později, než jsme měli v plánu, ale ne zase tak moc. Takže jsme si prohlídli trať a hezky zaběžkali. Přesto, že Terka měla spoustu správných připomínek, co a jak Cheyence kazím, i tak jsem na nás byla pyšná. Protože jsme se na obou parkurech dostali až do cíle, což se nám doposud na žádném z Terčiných tréninků nepovedlo. Jen si říkám, jestli jsme se tak zlepšili a nebo Terka vyměkla a začala stavět jednodušší tratě :-)

... Ono toho bylo zcela jistě daleko víc, např. navštěvování známých, vylepšování vlastích a budování cizích příbytků, koupání, procházkování, běhání a jiné radovánky... ;-)

     Díky Verči Rokýsko Gyppinkové máme natočeno a zpracováno Cheykulčino video, z prozatím nejúspěšnějších, Cheykulčiných závodů ve Zlechově. Takže přidávám jako sladkou tečku ;-) ZDE

11.10.2010

 

Po dlouhé době, konečně, aktualizace….
     Událo se toho poměrně hodně, takže aspoň ve stručnosti a popořádku:

- Jako vleldůležiou událost považuji zahájení agilitní kariéry naší Cheyenky a to konkrétně 10.-11.7.2010 na domácí půdě našeho cvičáku R.O.S.A. Zlín. No, zázraky se nedějí jen tak, člověk se musí aspoň trošku zapotit, takže my se polili a ještě zřejmě chvíli potit budeme :-D

- 17.7.2010 Zmrzlinový pohár, Šintava – ještě že je tam ta zmrzlina pro všechny zúčastněné :-D ale jinak tradiční a pohodové závody.

- 23.-25.7.2010 EO Liberec – Samozřejmě jsme to byli jen okouknout ;-)

- 30.7. – 1.8.2010 BCC2010 Maďarsko – tradičně úžasná akce plná skvělých výkonů a borderek :-) a Cheyenčino záhadné 7. místo ve Snookreu, takže Cheykulčin první pohárek

- 3. - 4.8.2010 – Seminář se Světlanou Tumanovou, Havlovice – Světlana mi ukázala, že jde překonat parkur i když tam všude prostě nejsem, jen to chce doladit rozlyšovačky a samostatnou práci psa a makat a makat…. :-D

- 7.8.2010 klubová výstava BCCCZ a další VD na kontě, ale kdyby se týden před výstavou Cheykulka nerozhodla vylínat, možná by to nedopadlo tak jak to dopadlo, podle všeho se Chey panu rozhodčímu docela líbila. Ještě aby ne ;-)

- 8.8.2010 bonitace – od tohoto data můžu s klidem říci, že máme doma chovnou fenku Be with me Cheyennee Wonderfull Dream! Teď už jen objevit onoho psího pana božského…

- 8.-15.8.2010 Agility tábor Větřkovice – jako vždy úžasná dovča a odveden kus práce se psíky.

- 14.8.2010 historicky první Rozárčin start v kategorii veteránů!

- 28.8.2010 Trainer Cup Přerov a Cheyenčina první zkouška LA1 na výborně

- 4.9.2010 – Kroměříž a druhá Cheyenčina zkouška LA1 na výborně

- 11. - 12.9.2010 MČR Žamberk – Jouzitka 2. místo v závodě CACIAg, a Rozárka druhé místo(vicemistr) v kategorii veteránů LA

- 20. - 26.9.2010 – Tábor Hamrníky s Tondou Grygarem – trošku jsme si s holčičkama mákli, ale bylo to super a pokrok snad bude časem i znát na našich výkonech na parkuru :-D

- 28.9.2010 – Ludslavice a Cheykulčina 3. splněná zkouška LA1 na výborně, sice do dvojek můžeme, ale zatím ještě počkáme až se trochu víc sehrajeme a budeme si na parkuru víc rozumět. A nesmím zapomnět na naši nejmenší a nejšikovnější šeltičku Jouzulítku, která v Ludslavicích vyběhala pátou čistou zkoušku SA2 (samozřejmě do 3. místa) a tudíž nic nebrání tomu abych požádala o Jouzitčinu kartu A3!

... a nechci slyšet, co furt děláš a kde se zase flákáš. :-D

     Kdo má pevné nervy a nebo se che jen pobavit, dáváme k dobru Video Cheyenčiných běhů z Kroměříže. Vím že máme ještě velké nedostatky, ale neustále pracujeme na jejich odstranění ;-) ZDE Za natočení a zpracování našich běhů patří velký dík Verči Šarfové - Rokýskovo-Gippynkové ;-)

27.06.2010

 

Dnes se nám podařilo vložit na YouTube dva nejúspěšnější Jouzitčiny běhy z uplynulých kvalifikaček. ;-) ZDE

23.06.2010

 

Trošku z jiného soudku :-)
Dnes jela Cheyennka s pánečkem na návštěvu Moravské metropole, čili do Brna :-), za paní doktorkou Trnkovou. Paní doktorka se Cheykulce podívala do očiček a napsala protokol, že jsou obě její očička zdravá a jakýchkoli očních nemocí a vad prostá!
Takže teď už nic nebrání tomu, abychom Cheyennku přihlásili na bonitaci a následně uchovnili.
Ženichové třeste se :-D

PS: Lehce jsme poupravili osobní stránku Jouzitky, včetně výstav a agility ;-)

19.-20.06.2010 - 2. QZ Praha - Kyje

 

No, tak tentokrát mohu říci, že to nebyl takový propadák, jako v Nučicích ;-) Nerovzita sice byla, ale už né taková. Taky se nám před těmato kvalifikačkama podařilo dostat i na trénink, takže jsme si s Jouzitkou více rozuměli. Řekla bych, že se začínáme seběhávat a začínáme si na parkuru vzájemně trošku věřit :-) Netvrdím, že se nám kvalifikačky povedly na výbornou, ale podařilo se nám zaběhnout čistě jeden open (na překrásném druhém místě) a jeden, poněkud zapeklitý, jumping (taky čistě) na slušném 6. místě :-) Takže radost veliká :-) Pravda, neminuly nás ani parkury s chybou či diskvalifikací a naše bodové konto, pochopitelně, na žádnou kvalifikaci nestačilo, ale i tak jsem měla radost, že jsme se v silné konkurenci úplně neztratili a že jsme ukázali, že umíme i běhat a ne jen se motat a diskvalifikovat :-) Jsem na svou malinkatou šeltičku náležitě hrdá! Samozřejmě mě to i nakoplo k tomu, abych na sobě nepřestala makat a věřím, že příští rok to bude daleko lepší a že ti, kterým letos na MS budeme fandit, budou příští rok fandit taky nám :-)) Takže, "sláva vítězům a čest poraženým!"

12.-13.06.2010 - Oddechový víkend

 

Konečně doma... :-D
Jeden z mála víkendů v poslední době, které jsme trávili doma, jsme sobotní dopoledne pojali tréninkově. Konečně... ;-) Protože jak známo, bez tréninku to jaksi samo nejde... Takže jsme využili toho, že sluníčko posledních dní vysušilo náš cvičák natolik, že jsme mohli konečně naplno trénovat. Ovšem ono vytoužené sluníčko pražilo prozměnu natolik, že po pár překážkách psi odpadávali vyčerpáni neúmorným vedrem. Ale co bylo potřeba se potrénovalo, odhalili jsme pár dalších nedostatků a mezer, na druhou stranu jsme i zjistili, kde jsme pokročili. Takže se vytoužený trénink vydařil.
V sobotu večer ještě grilovačka u Potočných na jejich nové zahrádce u nového domečku a posezení v nové houpačce :-)
V neděli ráno výlet do překrásné ZOO Zlín - Lešná (ovšem bez psů), po obědě vycházka se psíkama a navečer pidi trénink na naší pidi zahrádečce :-)
Prostě relax.... :-D

05.06.2010 - Ludslavice u Zlína

 

Tenhle víkend jsme u nás měli příjemnou návštěvu z Prahy. Takže závody v Ludslavicích, které pořádal spřízněný Zlínský klub Argus a příjemné parkury stavěl náš kamarád a vlastně i rodinný příslušník ;-) Peťa Dostál, jsme pojali jako zpestření a oddechovku po kvalifikačkách, což se nám dokonce i povedlo a Jouzitka si vyběhala další čistou zkoušku do elitní třídy A3, takže to by v tom byl čert, abychom se tam jednoho krásného dne nedostaly. ;-)
Kromě závodění jsme se setkali nejen s Cheyenčiným bráškou Boomiem, ale taky se sestřičkou Happynkou. Takže o zábavu a milé rozhovory bylo postaráno a k nápravě pošramoceného sebevědomí přispívalo i dlouho očekávané, sluníčko.
Stručně a jasně, super víkend ve skvělé společnosi milých přátel. ;-)

29. - 30.05.2010 - 1. kolo kvalifikačních závodů, Nučice

 

Co dodat... No... stručné va výstižné by bylo "Total error"
Velmi zajímavé a netradiční parkury Mikhaila Kirillova byly, v kombinaci s nervozitou, prostě nad naše síly :-( Podle výkonů některých spolubojovníků, rozhodně nebyly neřešitelné a nezaběhnutelné, naopak si myslím, že neobsahovali nic zase až tak zásadního, s čím bychom si v tréninku nedokázali poradit. Ale trénink je v porovnání s kvalifikačkama něco jako nebe a dudy. Takže mi teď už nezbývá nic jiného, než uznat vlastní porážku a otevřeně říct, že jsem jako psovod selhala na celé čáře. :-( Jouzitko, promiň mi to... ;-(
Těm, co se jim podařilo, onen víkend, zaběhnout alespoň jeden Kirillovův parkur čistě a plynule, hluboce smekám a gratuluji, byla to radost pohledět :-)
No, a slibuji, že pokud nám počasí dovolí a dostaneme se na cvičák, tak budeme i nadále svědomitě trénovat a doufat, že si na těch dalších kvalifikačkách netrhneme takovou ostudu. :-) Jsme bojovníci a budeme bojovat ze všech sil, do posledního okamžiku :-)

22.05.2010 - Dvojí zkoušky, Valašské Meziříčí

 

Opět "s křížkem po funuse", ale aby se neřeklo, že to tajím ;-)
Vzhledem k hrozícím záplavám málo kdo doufal, že se tyhle závody uskuteční. Ale ve ValMezu je cvičák na kopci, organizátoři se jen tak ničeho nezaleknou a rozhodčího, Petra Nogu, taky naštěstí žádná záplavová vlna nespláchla, takže jsme se, při bahenních koupelích, mohli snažit ze všech sil. A dařilo se ;-)
V prvním parkuru jsem byla velmi rozevlátá, takže na svůj výkon rozhodně hrdá být nemůžu, ale Jouzitka se moc snažila a parkur se jí povedlo dokončit čistě, takže z toho bylo hezké druhé místo a druhá zkouška do sbírky pro přestup do A3 :-)) Ve druhém běhu už jsem se já snažila malinko víc, Jou nabrala kosmickou rychlost :-) běžela úžasně, bohu žel, se před předposlední překážkou oběvila porucha mezi vysílačem a příjmačem :-) a Jouzitka si udělala výlet kolem tyčky vymezující parkur a tím se diskvalifikovala :-( Tak snad příště... ;-)

15. - 16.05.2010 - Czech Open

 

Vzhledem k tomu, že je to dnes už, jaksi "s křížkem po funuse" tak jen stručně ;-)
Jouzitka běhala překvapivě rychle a přesně a pokud by jí to panička ustavičně nekazila, mohla dosáhnout i na mety nejvyšší. Bohu žel, má mě, takže jí nezbývá, než se s tím naučit bojovat :-) Jinak, zóny tak 50 na 50, slalomy na 90% takže já si na svoji malou šeltičku nemůžu stěžovat. Naopak, byla jsem z jejích výkonů nadšená! :-)
Jenom pro upřesnění, krásné a běhavé parkury stavěli rozhodčí: Sabine Mac-Nelly, Tonda Grygar a Tomík Glabazňa.
Ovšem nesmím zapomeout zmínit, že na tyhle závody mě přihlásila teta Merklovka, jakožto předčasný dárek k mým narozeninám. Musím uznat, že to byl velmi vydařený dárek, co víc si může agiliťák přát... :-) Byl to super víkend! Monulko, děkuji ;-)

03.05.2010

 

Byl první máj lásky čas.... tohle poněkud se nás až tolik netýká :-)
Prvomájové veselice rozhodně netrávíme na různých poutích či průvodech, ale, jak jinak, než se psy.
Letos jsme na první máj, onen lásky čas, zdolávali nástrahy parkurů, které nám na naší domácí "zlínské" půdě stavěla Alice Glöcknerová. Parkury to byly, pravda, poněkud zapeklité, ale zároveň běhavé a při správném vedení :-) i plynule zaběhnutelné. Opět naši smečku hájila svými výkony jen a pouze Jouzitka a kdo naše běhání aspoň trochu zná, tak ví, že se potýkáme stále s těma dvěma nejtěžšími prvky v agility a to zóny a slalom. Nepotkalo nás nic neobvyklého a v prvním běhu agility Jou poctivě odhopkala áčko i kladinku, zato slalom zvládla na víbornou. Jumping jsme se diskvalifikovali kvůli slalomu (moje chyba, jak jinak), no a v závěrečném agility Jou vypadla ve slalomu, skolila jednu laťku a na závěr si ještě skočila zónu na kladině. Na jednu stranu výkony se kterými se netřeba chlubit, ale na druhou stranu jsme konečně, po dlouhé době, "doběhli" 2x do cíle bez diskvalifikace a ta Jumpingová diskvalifikace byla úmyslná a jinak zbytek pakrkuru jsme si zaběhli krásně plynule a bez chyb, takže jsme si jej i pořádně užili ;-) No a jako bombónek na závěr bylo vyhlášení výsledků a zjištění, že i s těma dvěma skočenýma zónama, jsme s Jouzitkou urvali 3. místo a tudíž má Jou svůj první lesklý lapač prachu :-)

Neděle byla pro změnu ryze borderčí záležitost. Vyrazili jsme do dalekých Opatovic nad Labem na speciální výstavu border collií, kterou posuzovala rakouská rozhodčí Susanne Naprawnik. Podotýkám, že na tuhle cestu jsem se rozhodla vydat hlavně proto, abychom znovu viděli naši Nellynku (Bubble of Joy WD) a ve výstavním kruhu změřili síly, která ze sestřiček je hezčí. Což se nám poněkud nepovedlo, protože Nymburští Nellynku přihlásili do třídy mladých a já jsem Cheyenku přihlásila do třídy střední. Takže po patřičném vyběhání a ušpinění Cheyenky a koupání Nelči v nedalekém potoce, zbývalo čekat na verdikt paní rozhodčí. :-) Nelča si v konkurenci dalších 10 mladých fen odnesla známku VD a Cheykulíšek ve třídě střední, v konkurenci 6 fen, světe div se, Výborná 3. !!! Jupí ;-) Každý kdo zná Chey ví, jaký problém je u nás chůze na vodítku, takže jsem neskonale šťastná, že právě toto se nám nestalo osudným a Chey si vzpomněla na moji drezůru při chůzi a postoji, a nevymýšlela žádné kejkle, nevzpouzela se a předvedla se jak nejlíp uměla a tím mi udělala obrovskou radost. ;-) Dokonce paní rozhodčí do posudku napsala že je Cheyenka milá a dobře předvedená :-)) Musím se pochválit, když on to za mě nikdo jiný neudělá :-))
Výstavy obecně považuji spíš za nudu a nutné zlo, než za vyhledávanou akci, ale i na výstavách se člověk potká s podobně "postiženými" agiliťáckými jedinci, takže je s kým kecat a s kým pomlouvat ty výstavně chlupaté jedince. Samozřejmě chápu, že každému se líbí právě ten miláček, kterého má doma, i bez výstavních titulů (pořád tvrdím, že moje holčičky jsou nejkrásnější, jen si toho zatím rozhodčí nestihli moc nevšimnout :-)). Ale nedá mi to, trošku si rýpnu do paní rozhodčí (naštěstí snad neumí česky), když jí nastoupila do třídy pracovní krátkosrstá fena, tak paní rozhodčí nevěděla, co s tím má dělat, a jak to posoudit a dokonce se majitelky zeptala, proč tu fenu stříhá.... No comment :-).... ale myslím, že to vypovídá něco o znalosti standardu plemene.... Mě osobně to pobavilo, Báru (majitelku krátkosrstky) očividně taky, takže jsme to pojali jako zpestření na závěr :-) Nezbylo než si sbalit svých pět švestek, pořádně vylítat a vyplavit smečku u nedalekého štěrkoviště, rozloučit se se všemi známými a vyrazit k domovu. Pár ne úplně kvalitních fotek jsme zveřejnili na našem rajčátkovém albu ZDE

18.4. 2010

 

Minulý víkend jsme strávili ve společnosti našich pražských "tetiček" na příjemné Chvalnovské pohodičce, kterou posuzovali rozhodčí Tonda Grygar, Tomík Glabazňa a Paolo Meroni. Parkury byly poměrně obtížné, ale běhavé. Počasí bohužel větrné a deštivé a naše výsledky poněkud neuspokojivé. Skóre 6x DISk :-) Ale Jouzitka byla šikovná a veselá :-) Nicméně závody jsme si užili díky skvělé partě lidí i za nepřízně počasí a osudu ;-)

No a tuto sobotu jsme vyrazili poprvé na Klubové mistrovství šeltií, když už máme tu šikovnou šeltičku. Což o to, šeltička je šikovná, ale panička jí to kazí kde může :-) takže ze 3 běhů jsme zvládli bez diskvalifikace doběhnout pouze jeden a ten ještě se dvěma chybama a 1 odmítnutím. Sice v nejlepším čase, no ale ten mám s tou spoustou chyb byl v celku na nic, že... Za to Jou potkala brášku, kterého ještě neviděla. Bráška Jamie má šikovnou malou paničku a příjemnou celou rodinu, se kterou jsme prohodili pár slov a udělali pár fotek. Když se k nám nějaké dostanou, tak je i zveřejníme :-) Počasí bylo krásné, lidi kolem příjemní takže opět vydařená akce ;-)

5.4. 2010

 

Nově byl do fotogalerie přidán odkaz na naše album na Rajčeti

Vzhledem k dlouhodobé nečinnosti těchto stránek, bychom rádi přidali největší "novinku" loňského roku. Rádi bychom se pochlubili, úspěchem Rozárčina syna Rickyho (Avenger Zorro Wonderfull Dream), který na Mistrovství světa záchranářských psů, ve dnech 1.-5.7.2009 v Rumunsku, vybojoval prvenství a titul Mistra světa dle RH-F-B. Dodatečně ještě jednou gratulujeme a čestně prohlašujeme, že jsme na úspěchy našich dětí náležitě hrdí. :-)

Další "novinkou" s datem 29.1.2010 je to, že sestřičky z vrhu "B" Cheyennee a Nelly (jako první z thoto vrhu) podstoupily RTG vyšetření na DKK a LDK a obě prospěly naprosto na výborně s výsledkem DKK i LDK 0/0 čímž nám holčičky samozřejmě udělaly obrovskou radost.

Naše šeltička Jousee už dávno není žádné malé škvrně, ale už statečně bojuje na agilitním poli v kategorii SA2 a kdyby jí to panička nekazila, šlo by jí to rozhodně daleko lépe :-)
Takže, nejžhavější Novinkou dnešního dne je to, že jsme Velikonoční pondělí tradičně trávili na poli agilitním na dvojích zkuškách ve Vilémovicích, kde nám teda sice přála paní rozhodčí Slávka Podmolová, ovšem už méně nám přálo počasí a za ne zrovna příjemného deště na původně hezkém terénu, z kterého se s přibývajícím časem stávalo spíše oraniště, statečně hájila naše barvy Jouzitka. V první zkoušce se rozplácla panička a následně špatně Jou poslala na překážku a byl z toho DISk jako vyšitý, no a v druhé zkoušce to víc klouzalo Jouzitce, která padla do jedné laťky a neubrzdila náběh do slalomu, takže z toho bylo jen 6. místo, ale rozhodně udělala paničce obrovskou radost s tím jak moc hezky reagovla a valila kupředu bláto - nebláto, déšť - nedéšť, panička - nepanička :-))

4.4. 2010

 

Pokoušíme se o znovuzrození našich stránek!!!
Pro začátek jsme upravili odkazy na naše děti z vrhu "B" a jejich tatínka.

6.4. 2009

 

Tak se nám to opět trošku zvrhlo a nestíhá nikdo z nás, za což se velmi omlouváme všem návštěvníkům našich stránek.
Pro začátek ve zkratce informujeme, že se štěňátka z vrhu B mají u svých nových majitelů skvěle a chystáme nejen aktuálku z nových domovů, ale i minisrazíku, který proběhl na Ostravském poháru na konci března.
Další srazík, tentokrát pro všechny majitele a přátele WD proběhne 8.5. ve Zlíně - brzy připravíme propozice, každopádně pokud chcete dorazit a pokecat či něco málo potrénovat, toto datum si rezervujte :o)

Mno a přidáváme žhavou novinku - Peggy z našeho vrhu A porodila nádherná bluemerle štěňátka s pálením - zastřešená naší CHS - tedy vrh C. Veškeré informace naleznete ZDE.

12.1. 2009

 

Váhy k sedmi týdnům života štěňátek můžete nálezt zde a drobnou informaci o životě štěňátek tam, kde jste zvyklí.
Datum odchodu našich detiček do nových domovů se kvapem blíží a nám už teď začíná být smutno... ;-(

4.1. 2009

 

Kapku opožděne, ale přece přejeme všem šťastný Nový rok, plný pohody, štěstí a radosti!
Přesně na Nový rok naše štěňátka oslavila 6. týden života a tady naleznete jak jejich novoroční váhy, tak i fotečky. Něco málo o životě štěňátek najdete zde.
Kromě výše zmíněného bychom Vás chtěli taky informovat, že naše dospělé holky, dostaly k Vánocům vyšetření na MDR1 - obě s výsledkem N/N. Jouzitčin test na CEA bohužel tak dobře nedopadl - výsledkem je N/P - carrier.

25.12. 2008

 

Všem přejeme krásné a pohodové svátky!!!
Kromě toho tady máme aktualizaci k pátému týdnu života štěňátek :o). Shrnutí vah a nové fotografie naleznete zde.

21.12. 2008

 

Omlouváme se za zpoždění, věříme, že nám bude prominuto :o) . Vánoce se kvapem blíží a všichni toho máme až nad hlavu... určitě o tom víte každý svoje :o)...
Zásadní novinky, týkající se štěňátek najdete tam, kde obvykle :o). Kontrolu váhových přírůstků a přiřazení oficiálních jmen můžete provést zde.

12.12. 2008

 

Je tady další aktualizace k již třem týdnům života našich štěňátek. Váhové přírůstky můžete zkontrolovat zde.
Je až neskutečné, jak nám štěnísci rostou... Průběžně doplňujeme naše fotoalbum na rajčeti.

4.12. 2008

 

Máme tady aktualizaci k dvěma týdnům života našich štěňátek. Váhové přírůstky můžete nalézt zde.
Matějkovci nás sice předběhli v návštěvní knize, ale jen pro jistotu - slíbený odkaz na fotečky z jejich návštěvy najdete tady.

1.12. 2008

 

Byl přidán nový záznam do Deníčku a na neustálé naléhání bylo na Rajčeti zřízeno fotoalbum, kam budeme postupně přidávat fotečky, co vyfotíme.
Taky jsme měli návštěvu až z dalekého Slovenska, která vyfotila snad milion foteček našich miminek, takže až nám Matějkovic pošlou odkaz, ihned jej zveřejníme.

28.11. 2008

 

První týden je úspěšně za námi! Váhové přírůstky si můžete prohlédnout TADY a krátkou zprávu z našeho pelíšku najdete pro změnu v Deníčku.

24.11. 2008

 

Máme tady nové fotečky našeho kvarteta, najdete v Deníčku vrhu B.
Rekap, jak nám štěňátka rostou, najdete ZDE.

20.11. 2008

 

HOT NEWS!!!
Rozárka si sice dávala načas, ale dneska porodila 4 krásná a zdravá štěňátka! Více najdete v Deníčku vrhu B.

15.10. 2008

 

Dneska jsme navštívili veterináře, který nám potvrdil březost Rozárky. Viděli jsme minimálně dvě bušící srdíčka a v polovině listopadu se můžeme těšit na malé Rozárky a Bandity!!!

22.9. 2008

 

Rozárka je nakrytá! Základní informace najdete ZDE.
Povídání z našeho výletu za El Banditem si pak můžete přečíst v Deníčku vrhu B.
Omlouváme se za další šílenou prodlevu, ale snad už se napravíme... Prozatím jsme dodali nějaké fotečky ze srazíku WD.

27.2. 2008

 

Dodali jsme posudky Rozárky na výstavách.

19.2. 2008

 

Menší shrnutí:
Na členské schůzi KAČR Rozárka obdržela oficiálně titul A3 Champion!!!
Plánované krytí Rozárky bylo odloženo na další hárání a to z důvodu rekonstrukce našeho nového bydlení - štěňátka by neměla dostatečný klid a pohodu pro svůj spokojený život. Všem zájemcům se tímto omlouváme a věříme, že na začátku podzimu 2008 proběhne krytí ku spokojenosti nás všech :o)
Upravili jsme stránku akcí WD a přidali jsme prozatím jen základní info o srazíku v tomto roce.

5.2. 2008

 

Upravili jsme Fotogalerii. Najdete v ní jak fotečky Rozárky, tak už i naší Jousee.

1.2. 2008

 

Po dlouhé době tady máme aktualizaci!!!
Omlouváme se všem za takovou velkou prodlevu, budeme se snažit polepšit :o))) 
Prozatím byly  zprovozněny stránky naší malé Jousee, zatím ovšem nefunguje rodokmen, který ještě nemáme k dispozici. V nejbližší budoucnosti (nebojte, už to nebudou 3 měsíce)  připravujeme Jouseenčinu fotogalerii, nějaká ta povídání o proběhlých akcích a další novinky.

28.10. 2007

 

Očekáváme ve smečce přírůstek v podobě šeltí holčičky (samozřejmě trikolorní) jménem Be my Jousee, která se narodila 29.9.2007 a čeká na nás u své maminky v chovatelské stanici  Tantum Auri!!!

24.10. 2007

Plánujeme štěňátka!!!

23.10. 2007

Chvilku to sice trvalo, ale nové stránečky naší chovatelské stanice jsou na světě!!!ZPĚT
© Made by Mura Uca